Hřiště Marakana

Místo pro setkávání více generací.

Ve spolupráci se zastupitelstvem obce Svinaře máme záměr vybudovat veřejný prostor, určený pro hry, setkávání a odpočinek.
Jeho součástí je v duchu místní tradice míčový herní prostor, doplněný o několik herních prvků pro děti i odrostlé, dále o altán i ohniště. Vznikne tak neomezeně přístupný, plnohodnotný, venkovní prostor pro setkávání lidí napříč generacemi.

Kde?

Na obecním pozemku č. 775/6 v Halounech, na křižovatce ulic Hlavní a Pod Statkem.

Návrh projektu

Na základě několika setkání se zastupiteli obce a dle veřejné diskuse jsme vypracovali situační plán proměny prostoru Marakana.

Aktuální situace

Během podzimu 2019 připravíme ve spolupráci se zastupitelstvem obce Svinaře podklady pro podání žádosti o dotaci na ministerstvo pro místní rozvoj, které vypisuje pro příští rok dotace v této oblasti.

Dále obec přislíbila výpomoc v zajištění frézy na vyčištění plochy od obrostlých pařezů, které znemožňují vytvoření jednotlivých úrovní pro hřiště, dětské prvky, altán a ohniště.

Realizace terénních úprav by mohla proběhnout během zimy 2020, dle příznivých podmínek počasí.

Vaše zapojení a návrhy jsou vítané

Rádi byste se zapojili do budování tohoto prostoru a pomohli svými silami k jeho zvelebení? Kontaktujte nás: Marek Šálek, 731 636 812, marek@zivyspolek.cz.